Koniec sezonu dla Zagłębia Sosnowiec i nowe perspektywy

Zagłębie Sosnowiec zakończy swój obecny sezon w sobotnie popołudnie meczem przeciwko drużynie Sandecji Nowy Sącz. W tym roku „Zagłębiacy” nie byli w stanie włączyć się do rywalizacji o udział w barażach o awans, ale równocześnie nie musieli martwić się o poważne ryzyko relegacji do II ligi. Po tym, jak Dariusz Dudek opuścił stanowisko trenera w kwietniu, jego miejsce zajął Marcin Malinowski.

W nadchodzącym sezonie Malinowski będzie współpracować z Krzysztofem Górecko, co daje swoistą innowację w trenerskim duecie Zagłębia. Górecko wyraził ogromny zaszczyt związany z otrzymaniem propozycji pracy w jednym z największych polskich klubów piłkarskich, słynącym ze swojej bogatej historii.

W rozmowie zamieszczonej na oficjalnej stronie klubu Górecko podkreślił swoje przekonanie, że wspólna praca z Marcinem Malinowskim przyniesie wiele radości kibicom Zagłębia Sosnowiec. Ten nowy układ trenerski może być kluczowy dla przyszłych sukcesów drużyny, która na pewno będzie dążyć do znalezienia się w czołówce rozgrywek i powrotu na najwyższy szczebel polskiej piłki nożnej.