Leasing samochodów używanych – na czym polega?

Leasing kojarzy się z nowymi samochodami. Warto jednak pamiętać o tym, że przedmiotem takiej umowy może być auto z drugiej ręki – jest to rozwiązanie dedykowane zarówno osobom prywatnym, jak i prowadzącym działalność gospodarczą. Na czym ono polega i jakie ma zalety?

Leasing używanych samochodów – co to takiego?

Pod względem formalnym leasing aut używanych nie różni się niczym od leasingu nowych samochodów. Inny jest po prostu przedmiot umowy. Oczywiście z racji tego, że w jest nim pojazd pochodzący z rynku wtórnego, stawki są niższe. Samochody są dokładnie sprawdzane pod kątem technicznym i prawnym, mają świetnie udokumentowaną historię serwisową. To co najwyżej kilkulatki, więc są to stosunkowo egzemplarze. Eksperci z salonu Używane Jak Nowe podkreślają, że klient zawierający umowę leasingową otrzymuje w pełni sprawny, dobrze wyposażony i ekonomiczny samochód, z którego może korzystać na bardzo atrakcyjnych warunkach.

Leasing używanych samochodów – dlaczego warto?

Na leasing na samochód używany warto zdecydować się z kilku powodów. Przede wszystkim jest to rozwiązanie atrakcyjne cenowo. Aspekt finansowy to ważna przesłanka przemawiająca na jego korzyść. Do tego dochodzą jeszcze inne kwestie. Leasing to znakomita alternatywa dla zakupu auta na własność, co nieodmiennie pociąga za sobą szereg wydatków, w tym również nieplanowanych. Rata leasingowa obejmuje koszty utrzymania samochodu, a jej wysokość nie zmienia się przez cały okres obowiązywania umowy. Po jej zakończeniu klient ma możliwość wykupienia pojazdu na preferencyjnych warunkach.

Leasing używanych samochodów – od czego zacząć?

Każdy, kto jest zainteresowany leasingiem używanego samochodu, powinien zacząć od znalezienia odpowiedniej firmy z tego typu ofertą. Warto porównać co najmniej kilka propozycji, aby wyłonić z nich najlepszą. Należy zwrócić uwagę nie tylko na cenę, ale także na kwestie dotyczące użytkowania auta. Trzeba sprawdzić, co konkretnie zawiera umowa. Formalności załatwia się w biurze obsługi klienta wybranej firmy.