Liga Mistrzów: Decydujący moment dla Rakowa Częstochowy

22 sierpnia przyniesie nam pierwsze starcie pomiędzy Rakowem Częstochowa a FC Kopenhagą w ramach eliminacji do fazy grupowej Ligi Mistrzów. To spotkanie z duńskim klubem będzie miało kluczowe znaczenie, jako że stanowi IV rundę eliminacji do prestiżowego turnieju. Co ciekawe, jedno z meczów odbędzie się na stadionie znajdującym się w Sosnowcu.

Raków Częstochowa pokazuje się z doskonałej strony w trakcie tej edycji eliminacji Ligi Mistrzów. Mając status mistrza Polski, ten zawodowy klub piłkarski bez trudu wygrał ze swoim estońskim rywalem, Florą Tallin, już na etapie I rundy. Nieoczekiwanym zwrotem okazało się pokonanie przez Raków Karabach Agdam – co zdumiało wielu specjalistów. W III rundzie, „Medaliki”, jak nazywane jest Raków Częstochowa, dały radę Arisowi Limassol. Teraz jednak przed nimi prawdziwe wyzwanie – duel z FC Kopenhagą, w bramce której stoi Kamil Grabara.

Dotychczas, Raków Częstochowa rozgrywał swoje domowe mecze na stadionie mieszczącym się w Częstochowie. Niestety, stadion przy ulicy Limanowskiego jest mały i nie spełnia standardów nowoczesności. Z tego powodu jest często obiektem żartów kibiców innych polskich drużyn.

Jednak na etapie IV rundy eliminacji Ligi Mistrzów, Raków Częstochowa musiał podjąć decyzję o przeniesieniu gry na inny obiekt. Wyboru dokonano z uwagi na to, że ich dotychczasowy stadion nie spełnia warunków stawianych przez UEFA. Tak więc, mistrz Polski musiał znaleźć inną lokalizację, którą mógłby zgłosić jako miejsce rozgrywek od tego etapu turnieju. Najlepszym wyborem okazał się nowoczesny stadion w Sosnowcu, pomieści on bowiem około 11,5 tysiąca osób.

Preparacje do wtorkowego spotkania Raków – Kopenhaga są już gotowe na stadionie w Sosnowcu. Obiekt został odpowiednio przygotowany i udekorowany. Ważnym aspektem dla fanów będzie również pewna nowość. Zarówno kibice jak i zawodnicy „Medalików” po raz pierwszy będą mieli okazję usłyszeć hymn Ligi Mistrzów na żywo. UEFA zadecydowała, że ta popularna melodia, która potrafi wywoływać gęsią skórkę u wielu osób, będzie grana dopiero od IV rundy eliminacji.