Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu angażuje się w akcję pomocową dla osieroconych kociąt: Zbiórka ubrań na rzecz Fundacji CaliMali!

W okresie letnim 2024 roku, Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu zainicjowała kampanię o charakterze ekologicznym pod nazwą „Jestem Eko Z Biblioteką-Lato 2024”. Celem tej akcji jest organizacja licznych wydarzeń i atrakcji związanych z promowaniem świadomości ekologicznej wśród mieszkańców. W ramach tej inicjatywy przewidziano również zbiórkę charytatywną ubrań dla potrzebujących – małych kociąt.

Integralną częścią akcji „Jestem Eko Z Biblioteką” jest działanie o nazwie „Zbieramy i pomagamy- Ubrania Do Oddania”. Ma ono na celu wsparcie Fundacji CaliMali, której misją jest opieka nad osieroconymi kotami i zapobieganie ich bezdomności. Przygotowane do oddania ubrania oraz tekstylia mogą zostać wrzucone do specjalnie przeznaczonych skrzynek umieszczonych w Mediatece oraz jej filiach.

Cieszymy się, że po raz pierwszy możemy zorganizować tego typu zbiórkę. Proces ten jest ułatwiony dzięki współpracy z firmą „Ubrania do Oddania”. Zbiórka przeprowadzana jest od 1 lipca do 31 sierpnia 2024 roku – powiedziała Kinga Baranowska-Jaworek, specjalista ds. promocji i marketingu Mediateki.

Według informacji udzielonych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Sosnowcu, istnieją dwie możliwości dostarczenia ubrań. Możemy je spakować do kartonów o wadze od 10 do 30 kg i zamówić bezpłatnego kuriera poprzez stronę internetową ubraniadooddania, lub wrzucić je do specjalnych boxów umieszczonych w Mediatece i jej filiach.

31 sierpnia 2024 roku, w dniu finału akcji „Jestem Eko Z Biblioteką”, odbędzie się festyn plenerowy dedykowany tematyce odpowiedzialnej mody. Wówczas to będzie również można dokonać ostatnich wpłat do zbiórki. Po tym dniu wszystkie zebrane ubrania zostaną zapakowane i wysłane na rzecz Fundacji CaliMali, a także podliczone zostaną zebrane środki finansowe.

Informacje na temat akcji „Jestem Eko Z Biblioteką” można znaleźć na ulicach Sosnowca, gdzie rozmieszczone zostały plakaty i ulotki. Szczegóły dotyczące zbiórki są również dostępne na stronie internetowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu oraz w mediach społecznościowych.