Nabór wniosków o dofinansowanie dla Rodzinnych Ogrodów Działkowych na Śląsku

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego ogłosił termin składania wniosków o wsparcie finansowe dla Rodzinnych Ogrodów Działkowych (ROD) w ramach tegorocznej edycji programu. Dla zainteresowanych możliwość złożenia dokumentów trwa do końca stycznia. Kwota przeznaczona na ten cel w roku 2024 wyniesie 2 miliony złotych.

Inicjatywa ta jest kontynuacją programu, który rozpoczął się w roku 2021. Od tamtej pory, łączna suma wydzielona z budżetu województwa na tego typu działania wyniosła już 6 milionów złotych.

Zgodnie z regulaminem, kwota dofinansowania do jednego projektu realizowanego w ramach jednego ROD może sięgać 65 tysięcy złotych. Zgromadzone fundusze można zainwestować w różnorodne cele takie jak: roboty budowlane, renowacje alejek i ścieżek ogrodowych wraz z systemem odwodnienia, prace melioracyjne zgodnie z art.195 i art.197 ustawy Prawo Wodne, a także zakup zbiorników na deszczówkę znajdujących się na obszarze Rodzinnego Ogrodu Działkowego, które służyłyby zaspokojeniu potrzeb wspólnych użytkowników działek oraz zapewniłyby właściwe funkcjonowanie ROD.

Marszałek województwa, Jakub Chełstowski, podkreśla wartość Rodzinnych Ogrodów Działkowych dla regionu. – To nie tylko miejsca odpoczynku i realizacji pasji, ale także przestrzeń wymagająca znacznego zaangażowania i pracy. W tym roku przeznaczamy na wsparcie ROD 2 miliony złotych. Bardzo liczymy na to, że dzięki tym środkom, ogrody nie tylko zyskają na estetyce, ale również umożliwią realizację wielu ciekawych projektów. Gorąco zachęcam do składania wniosków – mówi marszałek.

Wszystkie zainteresowane strony mogą skierować swoje wnioski na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego ul. Ligonia 46, 40-037 Katowice (z adnotacją Departament Terenów Wiejskich). Formularz wniosku jest dostępny w Biuletynie Informacji Publicznej Samorządu Województwa Śląskiego.