Nowa siedziba SP ZOZ Rejonowego Pogotowia Ratunkowego w Sosnowcu organizuje Dzień Otwarty 18 czerwca

Przygotowania do Dnia Otwartego, który odbędzie się 18 czerwca, są już w pełnym toku w nowym obiekcie SP ZOZ Rejonowego Pogotowia Ratunkowego, położonym przy ul. Kombajnistów 76 w Sosnowcu. To będzie pierwsza okazja od momentu zakończenia budowy, by spojrzeć na wnętrze budynku pod kierownictwem personelu medycznego.

Zwiedzanie, które będzie miało miejsce między godziną 10:00 a 14:00, pozwoli na zapoznanie się z różnymi obszarami budynku, takimi jak część administracyjna, stacja pogotowia, pomieszczenia szkoleniowe oraz zaplecze techniczne.

W ramach Dnia Otwartego planowany jest również festyn na parkingu przy nowej siedzibie. Będzie to okazja do odwiedzenia stoisk różnych służb działających nie tylko w Sosnowcu, ale także w innych częściach kraju. Wśród nich znajdą się reprezentanci m.in. policji, straży pożarnej, straży miejskiej, straży granicznej, służby więziennej, GOPR, sanepidu, MOPS i WORD Częstochowa.

W trakcie festynu odbędą się również liczne atrakcje dla najmłodszych, takie jak gry i zabawy z nagrodami, pokaz samochodów ratowniczych czy prezentacja motocykla ratunkowego. Dzieci będą miały okazję zapoznać się z różnymi urządzeniami używanymi przez służby ratownicze podczas prezentacji sprzętu ratowniczego. W zaplanowanych atrakcjach znajdzie się też miejsce na tematyczne wykłady, dmuchana zjeżdżalnia oraz symulator dachowania.