Nowoczesne samochody służbowe dla Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu

Siedziba Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu stała się miejscem, gdzie pojawiły się nowiutkie, odpowiednio oznakowane radiowozy. Wśród nich znalazły się samochody marki Kia Ceed i Suzuki S-Cross. Dodatkowo, flota policyjna wzbogaciła się o jeden nieoznakowany pojazd – Kia Sportage. Swoją obecność podczas uroczystego przekazania nowych pojazdów zaznaczyli między innymi Komendant Miejski Policji w Sosnowcu wraz z kierownictwem, Prezydent Miasta Sosnowca Arkadiusz Chęciński oraz poseł na Sejm RP, Mateusz Bochenek.

Przekazanie nowych samochodów służbowych miało miejsce wczoraj w Komendzie Miejskiej Policji w Sosnowcu. Spotkanie było okazją dla Komendanta Miejskiego Policji w Sosnowcu, mł. insp. Sławomira Zagrobelnego, by wyrazić swoje podziękowania za wsparcie, które lokalne samorządy udzielają siłom porządkowym. Nie ukrywał on swojego uznania dla wzorowej współpracy i zaangażowania wszystkich zaangażowanych stron w dbałość o bezpieczeństwo. Wśród obecnych na uroczystości znaleźli się Prezydent Miasta Sosnowca, Arkadiusz Chęciński, poseł na Sejm RP, Mateusz Bochenek oraz I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Sosnowcu, podinsp. Dariusz Kalarus, Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Sosnowcu, mł. insp. Agnieszka Dudkiewicz, a także naczelnicy sosnowieckiej komendy i komendanci.

Nowe radiowozy, z nowym oznakowaniem, Suzuki S-Cross z silnikiem hybrydowym o pojemności 1500 cm3, zostały ufundowane dzięki środkom pochodzącym z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, budżetu Policji oraz środków samorządowych. Pojazdy marki Kia Ceed i Kia Sportage sfinansowane zostały z budżetu Policji oraz funduszy samorządowych.

Te nowoczesne radiowozy będą pełnić ważną rolę w codziennej pracy policjantów z Sosnowca, którzy nieustannie dbają o bezpieczeństwo mieszkańców tego miasta.