Obchody Dnia Dziecka 2023 w Sosnowcu: spektakularne zakończenie na Górce Środulskiej

Sosnowiec jest w pełnym rozkwicie, obchodząc Tydzień Dziecka z emocjonującą bitwą o miasto! Świętowanie globalnego Dnia Dziecka rozpoczęło się w poniedziałek 29 maja, a przez cały tydzień organizowane są różnorodne atrakcje dla dzieci. W Parku Władysława Mazura przy ul. Minerów (Juliusz) odbyły się już zajęcia Zumby i trening personalny we wtorek 30 maja. Następnie, w ostatni dzień maja, 31 maja, w Parku Tysiąclecia na ulicy Baczyńskiego można było spróbować sił w grach terenowych.

Piotr Pluta z Wydziału Kultury i Promocji Miasta w sosnowieckim Urzędzie Miasta zaprasza wszystkich na kolejne dni pełne atrakcji. Pierwszego czerwca, w Parku Kuronia w Kazimierzu Górniczym, odbędą się warsztaty skateboardingowe. Kolejnego dnia, już na Borze przy ulicy Biała Przemsza, dzieci będą miały szansę uczestniczyć w zajęciach koszykarskich oraz treningu personalnym. Sobota 3 czerwca przyniesie okazję do nauki jazdy na rolkach w Parku Sieleckim.

Zwieńczeniem Tygodnia Dziecka będzie wyjątkowe wydarzenie zaplanowane na 4 czerwca. To właśnie wtedy odbędzie się wielki finał obchodów na Górce Środulskiej. Organizatorzy starają się, aby ten tydzień był niezapomniany dla wszystkich dzieci w Sosnowcu, oferując im mnóstwo zabawy i ciekawych aktywności.