Oferta wakacyjna Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz instytucji kulturalnych w Sosnowcu

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji (MOSiR) oraz sosnowieckie instytucje kulturalne zapraszają na letnie aktywności. Każda osoba, bez względu na wiek czy zainteresowania, powinna znaleźć coś dla siebie. W ofercie są różnorodne obiekty sportowe, a także publiczne baseny i kąpieliska.

Od 7 czerwca dostępne jest kąpielisko Stawiki, nad którym czuwać będą ratownicy. Od 21 czerwca z kolei otworzą swoje bramy kąpieliska przy ulicach 3 Maja i Wojska Polskiego. Przy sprzyjających warunkach pogodowych, miejskie kąpieliska będą otwarte do 14 sierpnia od poniedziałku do czwartku w godzinach 10:00-19:00 oraz w weekendy pomiędzy godziną 10:00 a 20:00. Po tym terminie będą one zamykane o godzinę wcześniej.

W okresie wakacyjnym dzieci powyżej 7 lat i młodzież mieszkająca w Sosnowcu lub ucząca się w miejscowych szkołach, będzie mogła korzystać z biletu wakacyjnego za 2 zł po pokazaniu aktualnej legitymacji szkolnej. Dzieci do lat 7 będą mogły pływać za bilet wstępu swojego opiekuna. Grupy zorganizowane, takie jak placówki oświatowe, jednostki pomocy społecznej, spółdzielnie mieszkaniowe czy organizacje pozarządowe, będą korzystać z pływalni bezpłatnie po wcześniejszym pisemnym zgłoszeniu do kierownika obiektu. Klienci indywidualni zapłacą za bilet normalny 16 zł, a z wykorzystaniem Sosnowieckiej Karty Miejskiej – 8 zł. Bilet ulgowy kosztować będzie 4 zł. Osoby niepełnosprawne za wstęp zapłacą 1 zł, a opiekunom przysługiwać będzie wstęp w ramach biletu wstępu osoby niepełnosprawnej.

MOSiR co roku organizuje również półkolonie dla dzieci, na które jeszcze można się zapisać poprzez stronę internetową MOSiR.

Rozmaite obiekty sportowe i rekreacyjne będą dostępne dla mieszkańców przez całe wakacje. W ofercie są między innymi: boiska do siatkówki plażowej na stadionie lekkoatletycznym im. Stefana Płatka przy Alei Mireckiego 4, kompleks sportowy przy alei Mireckiego 31 z boiskiem o nawierzchni z trawy syntetycznej, kompleks sportowy przy ulicy Orląt Lwowskich 70 z boiskami treningowymi trawiastymi, a także ogólnodostępne obiekty typu Pumptrack czy Skate Parki.

W planach wakacyjnych nie może zabraknąć również kultury. Pełny harmonogram zajęć dostępny jest na stronach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu, Sosnowieckiego Centrum Sztuki – Zamku Sieleckiego, Muzeum w Sosnowcu, Teatru Zagłębia oraz Przystanku Otwartej Kultury Kazimierz.