Pierwszy mecz ligowy na nowym Stadionie Zimowym w Sosnowcu

We wrześniowym, pierwotnym meczu ligowym na świeżo wybudowanym obiekcie w Sosnowcu, wierni fani hokeja całkowicie zasiedli na trybunach nowego Stadionu Zimowego. Obecność ponad 2,5 tysiąca kibiców nie tylko wykreowała atmosferę pełną emocji podczas fascynującego spotkania i triumfu drużyny prowadzonej przez trenera Piotra Sarnika, ale także umożliwiła im podziwianie nowego lodowiska. Zachęcamy do obejrzenia fotografii ze Stadionu Zimowego.

Po niemal 200 dniach przerwy, entuzjaści hokeja w Sosnowcu mieli ponownie okazję doświadczyć ligowego meczu lokalnej drużyny Zagłębia. Mimo że rywal pozostał ten sam jak u schyłku lutego podczas ćwierćfinału play off, to kontekst spotkania diametralnie się zmienił. Wówczas zawodnicy pod wodzą Piotra Sarnika pożegnali się z lodem starego Stadionu Zimowego w Parku Sieleckim, a teraz po raz pierwszy zmierzyli się w oficjalnym pojedynku na nowej tafli lodu położonej w Zagłębiowskim Parku Sportowym.

Hokejowi fani w Sosnowcu wypełnili do ostatniego miejsca trybuny nowo wybudowanego Stadionu Zimowego. Mimo że lodowisko oficjalnie otwarto już w czerwcu, a sierpień przyniósł na nim turniej Elite Cup z udziałem reprezentacji Polski U18, to dopiero 10 września zwolennicy Zagłębia mieli szansę na żywo zobaczyć swoją ulubioną drużynę. Na widowni zgromadziło się dokładnie 2545 osób, które nie tylko obserwowały pierwszy domowy mecz sosnowiczan w Tauron Hokej Lidze i aktywnie kibicowały drużynie pod wodzą trenera Sarnika, ale także miały okazję podziwiać nowiutki obiekt na Górce Środulskiej, który jeszcze pachniał nowością.

Inauguracja nowego stadionu przebiegła pomyślnie, bowiem zawodnicy z Sosnowca odnieśli ważne zwycięstwo, pokonując po zaciętej rywalizacji 12-krotnych mistrzów Polski wynikiem 4:3.