Podsumowanie III Mistrzostw Sosnowca w sportowych rozgrywkach dla klas I-III

W Hali Widowiskowo-Sportowej, położonej przy ulicy Baczyńskiego w Sosnowcu, miały miejsce emocjonujące zawody finałowe w ramach III Mistrzostw miasta dla uczniów klas I-III, odbywające się pod postacią gier i zabaw sportowych. Za honorowy patronat nad tym wydarzeniem odpowiadał Prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński.

Do udziału w rywalizacji zgłosiło się łącznie 17 szkół. Zostały one podzielone na cztery grupy eliminacyjne, z których każda do finału wprowadzała jedną, zwycięską szkołę. Dodatkowo, jedna z placówek otrzymała tzw. „dziką kartę”, pozwalającą na udział w decydującym o mistrzostwie starciu.

Walka była zacięta i pełna emocji. Ostatecznie jednak, najlepsze okazały się następujące szkoły:

1 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 42
2 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 48
3 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 38
4 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 46
5 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 45

Wszyscy finaliści otrzymali pamiątkowe medale i koszulki. Szkoły, które zasłużyły na miejsca na podium, obdarowano pucharami i dyplomami. Zwycięska placówka mogła cieszyć się dodatkowo z nagrody specjalnej – pamiątkowej koszulki bramkarskiej Anny Szymańskiej, reprezentantki Polski w piłce nożnej kobiet. Szkoła Podstawowa nr 38 została nagrodzona pamiątkowym pucharem za najlepszy doping.

Organizacją zawodów zajmowały się dwa instytucje: Międzyszkolny Ośrodek Sportowy oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sosnowcu.