Policja z Sosnowca prowadzi śledztwo w sprawie kradzieży karty bankowej i nielegalnych transakcji

Funkcjonariusze policji z sosnowieckiego pierwszego komisariatu przeprowadzają dochodzenie w związku z incydentem dotyczącym kradzieży karty bankomatowej. Osoba, która ją skradła, wykorzystała ją do dokonania płatności w różnych sklepach usytuowanych na terenie Sosnowca. Łączna suma wydatków dokonanych za pomocą skradzionej karty wyniosła niemal 220 złotych. Wszystkie te transakcje miały miejsce w jeden dzień, 9 grudnia, i sprawca dokonał ich cztery.

Według informacji zebranych przez policjantów z 'jedynki’ sosnowieckiej, złodziej po zdobyciu cudzej karty bankomatowej natychmiast zaczął realizować transakcje w sklepach w pobliżu. Na podstawie dostępnych dowodów, mężczyzna przedstawiony na załączonym zdjęciu jest podejrzany o wykonanie czterech operacji płatniczych o łącznej wartości bliskiej 220 złotych.

W celu przyspieszenia postępowania, decyzją śledczych opublikowano zdjęcie podejrzanego z prośbą do publiczności o pomoc w ustaleniu jego tożsamości. Wszystkie osoby, które mogą posiadać jakiekolwiek informacje w tej sprawie, są zdecydowanie zachęcane do skontaktowania się z Komisariatem Policji I w Sosnowcu. Kontakt telefoniczny to numer 47 852 01 00. Gwarantujemy pełną anonimowość wszystkim, którzy przekażą nam cenne informacje.