interpol-sosnowiec-przestepca

Poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania jest już w rękach sosnowieckiej policji

Dnia 16 listopada 2021 roku władze francuskie zatrzymały mężczyznę, za którym Prokuratura Regionalna w Katowicach wydała Europejski Nakaz Aresztowania. Kilka dni temu podejrzany został przekazany w ręce sosnowieckich funkcjonariuszy i osadzony w areszcie policyjnym.

Od czerwca 2018 roku policja z Sosnowca poszukiwała mężczyzny, który ma na swoim koncie liczne przestępstwa. 41-latek był też ścigany na podstawie dwóch czerwonych not Interpolu. Kiedy tylko pojawiły się podejrzenia, że podejrzany mógł uciec za granicę kraju, Prokuratura Regionalna w Katowicach wydała w jego sprawie Europejski Nakaz Aresztowania.

Piszemy też o nożowniku, który napadł na sklep w Sosnowcu.

Przestępca spędzi prawie cztery lata za kratkami

Dnia 16 listopada 2021 roku mężczyzna został namierzony we Francji, a tam aresztowała go francuska policja. Niedawno został deportowany do Polski, gdzie powitali go sosnowieccy policjanci. 41-latek podejrzany jest o liczne przestępstwa, w tym oszustwa, wymuszenia, paserstwo, a także udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

Jak na tę chwilę, zatrzymany przebywa w tymczasowym areszcie policyjnym. Następnie zostanie przewieziony do zakładu karnego, gdzie spędzi 3 lata i 10 miesięcy w więziennej celi.

Jakiś czas temu o podobnych wydarzeniach pisał portal zmieniamywarszawe.pl.