Potańcówka na miejskim lodowisku

W sobotę, 14 stycznia, w Hospicjum im. Tomasza Apostoła w Sosnowcu odbędzie się inauguracyjna impreza Zagłębiowski Taniec na Lodzie na Stadionie Zimowym w Sosnowcu. Cały dochód z imprezy tanecznej zostanie przekazany na wsparcie pacjentów Hospicjum.

Tomasza Apostoła, Zagłębiowska Mediateka oraz zespoły muzyczne Ziggie Piggie i Sexy Suicide połączyły siły, by w najbliższą sobotę, 14 stycznia, zorganizować pierwszą Zagłębiowską Imprezę Taneczną na Lodzie. Zapraszają wszystkich na lodowisko Stadionu Zimowego, aby wziąć udział w zabawie. Mieszkańcy Zagłębia będą mogli bawić się przy dźwiękach dwóch sosnowieckich zespołów, a na stadionowych telebimach będą wyświetlane teledyski. Zespoły zdecydowały, że cały dochód z imprezy zostanie przekazany na rzecz hospicjum, gdyż ich główną motywacją jest chęć pomocy tej ważnej dla mieszkańców placówki.

W dniu Potańcówki chętni będą mogli wypożyczyć łyżwy i mieć je naostrzone na lodowisku, więc nie będzie problemu z udziałem, nawet jeśli nie ma się własnego sprzętu. Koszt wstępu to 10 zł, ale można dać więcej, jeśli ktoś chciałby w większym stopniu wspomóc Hospicjum.