Pożar mieszkania w Sosnowcu – jedna osoba ranna

W popołudnie 26 września, nieco przed godziną 15:00, trzykondygnacyjny budynek wielorodzinny przy ulicy Fryderyka Chopina w Sosnowcu został nawiedzony przez pożar. W przerażającym zdarzeniu, to kuchnia mieszkania położonego na drugim piętrze stała się epicentrum płomieni. Istotnym jest fakt, że jeszcze przed przybyciem strażaków na miejsce zdarzenia, cztery osoby samodzielnie opuściły narażony na niebezpieczeństwo budynek. Tymczasem dodatkowe trzy osoby zostały ewakuowane z innego fragmentu narażonego budynku.

Zdarzenie niestety nie obyło się bez ofiar – jedna osoba doznała obrażeń w wyniku pożaru – jak podaje Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej działająca na terenie Sosnowca.

W wyniku dramatycznego zdarzenia, cztery osoby, w tym dwie małe dzieci z mieszkania, które doświadczyło pożaru, musiały zostać ulokowane w zastępczym miejscu pobytu zapewnionym przez Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Sosnowcu. Zaangażowane w operację ratunkową były siły i środki z dwóch jednostek: JRG numer 1 „Centrum” oraz JRG numer 2 „Porąbka”.