Quentin Seedorf dołącza do drużyny PFK Slavia Sofia

Quentin Seedorf, znany zawodnik futbolowy, został oficjalnie przyjęty do drużyny PFK Slavia Sofia. Ta ekipa jest obecnie na przedostatnim miejscu w ekstraklasie bułgarskiej. To, co rzuca się w oczy w kontekście tego gracza, to słynne nazwisko Seedorf. Z całą pewnością nie jest to przypadek – Quentin jest bratanekiem legendarnego piłkarza Clarence’a Seedorfa, który grał dla tak prestiżowych drużyn jak AC Milan czy Real Madryt.

Innym aspektem wartym zauważenia w karierze 23-letniego Seedorfa jest jego związek z polskim futbolem. W 2022 roku ten piłkarz trafił do drużyny Zagłębie Sosnowiec, co stało się jego pierwszym doświadczeniem na poziomie seniorskim. Przed tym, był graczem juniorskim holenderskich drużyn Almere City FC i Vitesse Arnhem. Podczas swojego trzyletniego pobytu w Polsce, Seedorf zagrał aż 60 razy i strzelił pięć goli.

Seedorf opuścił Sosnowiec 1 lipca 2022 roku i od tamtej pory pozostawał bez klubu. Ta sytuacja trwała aż do ostatniego dnia, kiedy w końcu podpisał kontrakt z PFK Slavia Sofia. Decyzja bułgarskiego zespołu o podpisaniu umowy z lewym obrońcą na najbliższe dwa i pół sezonu może wydawać się niespodziewana, biorąc pod uwagę aktualną sytuację drużyny.

Obecnie, nowa drużyna Seedorfa jest na przedostatniej pozycji w efbet Lidze i zdobyła jedynie osiem punktów po dwunastu kolejnych meczach.