Radosne wakacje z MopsikoBusem: Sosnowieckie atrakcje dla dzieci na siedmiu placach zabaw

Wakacyjny okres w Sosnowcu będzie pełen atrakcji dla dzieci dzięki inicjatywie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Organizują oni różnorodne wydarzenia na świeżym powietrzu, takie jak animacje, sport i warsztaty edukacyjne. W lipcu i sierpniu, mobilna świetlica MopsikoBus zaplanowała przystanki w siedmiu różnych lokalizacjach na terenie miasta.

Prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński, podkreśla, że głównym celem tych działań jest umożliwienie aktywnego i kreatywnego spędzania czasu dzieciom przebywającym w mieście podczas wakacji. Dlatego MopsikoBus odwiedzi parki i place zabaw także te nieco oddalone od centrum miasta. Na pokładzie busa znajdą się animatorzy gotowi do wspólnej zabawy.

Monika Holewa, pełnomocniczka prezydenta ds. Funduszy Zewnętrznych i Polityki Społecznej, zachęca do udziału nie tylko najmłodszych, ale również ich rodziców. Wydarzenie stanowić będzie doskonałą okazję do integracji rodzinnej. Na uczestników czekają m.in. zabawy, konkursy z nagrodami, warsztaty edukacyjne i pyszne przekąski. W planach są także spotkania z policją i strażą pożarną, które mają na celu edukację dzieci na temat bezpiecznego spędzania wakacji. Dodatkową atrakcją będzie możliwość zwiedzenia zabytkowego autobusu.

Wszystkie wydarzenia zaplanowane zostały w miarę możliwości w godzinach 12:00-15:00. Pierwszy z nich odbędzie się 8 lipca w Parku z Kamieniem przy ul. Baczyńskiego. Kolejne przystanki MopsikoBusa to m.in. Zagórze (15 lipca), Niwki (22 lipca), rejon Juliusza (5 sierpnia), Park im. Wandy Malczewskiej (19 sierpnia) oraz Park im. Jacka Kuronia na Kazimierzu (26 sierpnia).

Inicjatywa MopsikoBusa jest realizowana przy wsparciu Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej Sp. z o.o. w Sosnowcu oraz Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Projekt ten uzyskał również wsparcie z funduszy europejskich w ramach międzynarodowego projektu Urbact, który ma na celu rozwijanie modelu polityki miasta Sosnowiec wobec migrantów, dodaje Monika Holewa.