Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach i Miasto Sosnowiec zapraszają na inaugurację gospodarczą roku 2024

Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach, we współpracy z Miastem Sosnowiec, zaprasza wszystkich na pierwsze gospodarcze wydarzenie nowego roku. Jest to Gospodarcze Otwarcie Roku, łączone z otwartym spotkaniem dla Firm Członkowskich. Wydarzenie to odbędzie się 22 stycznia bieżącego roku, w Centrum Edukacji Ekologicznej – Egzotarium, położonym w Sosnowcu.

Rok 2024 przyniesie ze sobą wiele wyzwań. Niespodziewane zdarzenia z ostatnich lat niejednokrotnie wpływały na sytuację gospodarczą. Wobec tego, z pewnością czeka nas rok pełen kontynuacji wielu konfliktów i ich wpływu na koniunkturę. Znaczące będą także różne wydarzenia mające wpływ na polską i światową gospodarkę – m.in. wybory samorządowe w Polsce oraz wybory prezydenckie w USA. Dodatkowo coraz częściej będziemy obserwować wykorzystanie sztucznej inteligencji w różnych sektorach.

Planowane spotkanie będzie okazją do dyskusji na temat przyszłości i oczekiwań na rok 2024. Jednocześnie, to także Spotkanie Firm Członkowskich RIG w Katowicach i okazja do nawiązywania nowych kontaktów biznesowych. W trakcie wydarzenia planowane jest powitanie nowych firm członkowskich Izby. Spotkanie jest otwarte dla obecnych członków, partnerów Izby oraz dla tych przedsiębiorców, którzy chcieliby lepiej poznać działalność tej organizacji i rozważają możliwość przystąpienia do niej.

Miejsce spotkania to Centrum Edukacji Ekologicznej Egzotarium w Sosnowcu, położone przy ulicy Piłsudskiego 116. Egzotarium to nowo otwarty, imponujący obiekt, który zastąpił dawniej funkcjonujące, mniejsze egzotarium o długiej tradycji. Obiekt podzielony jest na trzy główne strefy: tropikalną, śródziemnomorską i pustynną – kaktusiarnię. Dodatkowo, znajdują się tam liczne akwaria, w tym największe – poświęcone Amazonce – o pojemności 35 tysięcy litrów.

Podczas wydarzenia uczestnicy będą mieli możliwość wsparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy poprzez udział w licytacji. Początek spotkania zaplanowany jest na godzinę 17:00, a koniec na ok. godzinę 20:00. Udział w spotkaniu jest bezpłatny, jednak ilość miejsc jest ograniczona. Możliwość parkowania istnieje wzdłuż ulicy Kresowej oraz na dużym parkingu przy garażach, położonym w jej dalszej części.