Rekrutacja do Policji na spotkaniu w Akademii HUMANITAS – wszystko, co musisz wiedzieć

W Akademii HUMANITAS w Sosnowcu odbyło się spotkanie, podczas którego przedstawiciele miejscowej jednostki policji prezentowali specyfikę służby policyjnej. Wśród uczestników byli policjant i specjalistka ds. Kadr i Szkolenia z sosnowieckiego posterunku, którzy szczegółowo omówili zasady służby w Policji oraz wymagania stawiane kandydatom.

Kierunek spotkania skierowany był do studentów Akademii HUMANITAS, studiujących na kierunku psychologii. Spotkanie prowadził aspirant Tomasz Mogielski z wydziału prewencji sosnowieckiej jednostki, wspólnie z pracownicą ds. Kadr i Szkolenia. W trakcie spotkania uczestnicy mieli szansę dowiedzieć się więcej o codziennej pracy funkcjonariuszy, jak również o wymogach rekrutacyjnych dla tych, którzy chcieliby przyszłość powiązać z mundurową służbą.

Poza omówieniem samej służby policyjnej, aspirant oraz specjalistka ds. Kadr i Szkolenia odpowiadali także na pytania uczestników dotyczące zarobków, warunków socjalnych, przebiegu szkolenia oraz procesu rekrutacji do Policji.

Wszyscy zainteresowani dołączeniem do Policji powinni pamiętać, że tworzą ją ludzie. Osoby chcące dowiedzieć się więcej o procesie rekrutacji mogą odwiedzić stronę „Zostań Śląskim Policjantem”, gdzie znajdą wszelkie niezbędne informacje na temat poszczególnych etapów rekrutacji.