Renomowany psycholog kliniczny prowadzi warsztat dla pracowników administracji samorządowej w ramach programu WELDI

Pod koniec listopada 2023 roku, dokładnie 27-28, miało miejsce specjalne szkolenie. Odbyło się ono w Zagłębiowskiej Mediatece. Warsztat był skierowany do tych pracowników, którzy są związani z sektorem administracji samorządowej oraz innymi jednostkami organizacyjnymi podległymi tej administracji. Zajęcia prowadził psycholog kliniczny, który posiada bogate doświadczenie w pracy z osobami pochodzącymi z obcych krajów.

Głównym celem tego szkolenia było rozwijanie wiedzy uczestników na temat procesu migracji. Chciano także przygotować pracowników do codziennej pracy z migrantami i uchodźcami reprezentującymi różnorodne kultury. Szkolenie miało na celu również umożliwienie dyskusji i wymiany doświadczeń między osobami pracującymi w sektorze samorządowym.

Szkolenie składało się z dwóch elementów. Pierwsza część dotyczyła prawnych aspektów migracji oraz nauki o sytuacji uchodźców cierpiących na zespół stresu pourazowego. Druga część zajęć koncentrowała się na zagadnieniach związanych z efektywną komunikacją i technikami jej wzmacniania.

Warsztat został zorganizowany w ramach programu WELDI. Sieć WELDI cieszy się finansowym wsparciem z programu URBACT IV, który jest Europejskim Programem Współpracy Terytorialnej skierowanym na Zrównoważony Rozwój Obszarów Miejskich.