Rozstrzygnięcia rundy zasadniczej w Bilardowej Ekstraklasie

Sezon zasadniczy w Bilardowej Ekstraklasie dobiegł końca, a pierwsze miejsce przed fazą finałową okupuje Team Dekada Sosnowiec. W trakcie trzeciego, finałowego spotkania, drużyna z Sosnowca pokonała mistrza poprzedniego sezonu – Nosan Kielce. Mimo wszystko, z ekstraklasy musiał się pożegnać m.in. klub z Jaworzna.

Podobnie jak w poprzednich edycjach, trzeci zjazd Bilardowej Ekstraklasy odbył się w Kielcach. Zawody miały na celu udzielić odpowiedzi na pytania dotyczące awansu do fazy finałowej oraz degradacji niektórych drużyn. Przed decydującymi meczami jasne było tylko to, że najbliżej przejścia do rundy końcowej były drużyny Nosan Kielce i DaSo Team Dekada Sosnowiec.

Podczas trzeciego zjazdu odbyło się 13 meczów, w tym jedno spotkanie zaległe pomiędzy Akademią Bilardową Rokietnica a WSB Soffia Warszawa (12:6). Kulminacyjnym punktem zawodów była rywalizacja pomiędzy ubiegłorocznym championem, Nosanem Kielce, a srebrnym medalistą – DaSo Team Dekadą Sosnowiec. Po dwóch sesjach Nosan Kielce prowadził minimalnie 8:7, ale finalnie zdołał utrzymać tę przewagę do końca meczu.

Za występy w trzeciej sesji odpowiedzialni byli Wojciech Szewczyk oraz Daniel Macioł z drużyny z Sosnowca, którzy są obecnie jednymi z najlepszych bilardzistów na świecie. Reprezentujący Kielce Tomasz Kapłan i Michał Turkowski zdobyli tylko jeden punkt. Mecz zakończył się porażką Nosanu 9:12 – informują organizatorzy z Polskiej Ligi Bilardowej.

Drużyna z Sosnowca triumfowała we wszystkich trzech meczach, kończąc rundę zasadniczą na czele tabeli, co gwarantuje jej najlepsze rozstawienie w fazie play-off. Aktualny mistrz Polski, Nosan Kielce, zakończył rundę na drugim miejscu. Walkę o medale mistrzostw Polski stoczą także Green Club Gdańsk i Akademia Bilardowa Rokietnica.