Rozwijanie pasji do żeglarstwa wśród młodzieży – inicjatywa PGE POLSAILING

Projekt PGE POLSAILING ma za zadanie stworzenie obszernego programu edukacyjno-sportowego, którego głównym punktem jest żeglarstwo. Jest on kierowany do dzieci i ich rodziców z różnych regionów Polski, dając im możliwość bezpłatnego udziału. W ramach tego programu, dzieci mają szansę zaszczepić w sobie miłość do żeglarstwa, co później mogą kontynuować w istniejących szkołach i klubach żeglarskich.

Głównym celem tego programu jest inspirowanie dzieci do odkrywania uroków żeglarstwa oraz wpajanie w nich pozytywnych postaw. To nie tylko okazja do czerpania radości z aktywności sportowej i rozwijania się na płaszczyźnie osobistej, ale również uczenia się ważnych wartości takich jak: bezpieczeństwo na wodzie, troska o środowisko czy umiejętność pracy w grupie.

Program oferuje różne rodzaje zajęć, dostosowane do wieku uczestników. Zajęcia o nazwie „OPTIMIST” są przeznaczone dla dzieci w wieku od 7 do 10 lat (urodzone w latach 2014-2017). Na drugim końcu spektrum mamy zajęcia „MŁODY ŻEGLARZ”, które są skierowane do nieco starszych uczestników, w wieku 12-15 lat (urodzeni w latach 2009-2012).