zaglebie

Są już pierwsze decyzje kadrowe w Zagłębiu Sosnowiec. Szeregi klubu zmniejszyły się o sześciu zawodników

Zagłębie Sosnowiec przeprowadza w szeregach swoich zawodników wiosenne porządki, w ramach których pierwsze decyzje zostały ogłoszone już w miniony poniedziałek. Z tego względu po zakończeniu sezony Fortuna 1. Ligi klub zdążył się uszczuplić o sześciu zawodników. Są to dopiero pierwsze decyzje, jakie zapadły w tej kwestii, dlatego całkiem możliwe, że wkrótce mogą pojawić się kolejne.

Dnia 23 maja przedstawiciele Klubu Sportowego Zagłębie Sosnowiec opublikowali pierwsze decyzje kadrowe związane z redukcją dotychczasowego składu drużyny. W związku z tym z klubem pożegnało się sześciu zawodników – Łukasz Turzyniecki, Lukas Duriska, Kamil Bielikow, Mykyta Peterman, Wojciech Kamiński i Quentin Seedrof.

Zagłębie Sosnowiec zajęło 15. miejsce, tym samym utrzymując się w I Lidze

Należy tutaj zaznaczyć, że Łukasz Turzyniecki, Quentin Seedorf i Lukas Duriska mają podpisane kontrakty z klubem tylko do końca czerwca br. Jednakże Zagłębie Sosnowiec ogłosiło, że żaden z tych kontraktów nie zostanie przedłużony. Natomiast Wojciech Kamiński, Mykyta Peterman i Kamil Bielikow to zawodnicy, u których kończy się okres wypożyczenia.

Przypominamy, że Zagłębie Sosnowiec zapewniło sobie miejsce w I Lidze dopiero pod koniec sezonu, gdy zremisowało u siebie ze Stomilem Olsztyn 0:0. Natomiast w ostatnim meczu sezonu drużyna z Sosnowca przegrała na wyjeździe z Chrobrym Głogów 0:4. Tym sposobem zajęła 15. pozycję, utrzymując jeden punkt przewagi nad Stomilem Olsztyn.