napad

Sosnowiec: 72-latek brutalnie pobity po dokonaniu wypłaty z banku. Podejrzani są już w rękach policji

Kilka dni temu w centrum Sosnowca doszło do brutalnego pobicia 72-letniego mieszkańca miasta, który chwilę wcześniej wypłacił pieniądze z banku. Senior został zaatakowany przez dwóch sprawców w wieku 25 i 13 lat, którzy ukradli mu 10 tysięcy złotych. Podejrzani zostali już zatrzymani przez policję, a większość skradzionej kwoty wróciła do poszkodowanego.

Jak poinformowało biuro prasowe Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu, dyżurny przyjął zgłoszenie, że w centrum miasta doszło do napadu na 72-letniego mężczyznę, który został dotkliwie pobity i okradziony z gotówki w wysokości 10 tysięcy złotych. Napastnicy prawdopodobnie obserwowali seniora, jak wypłaca z banku pieniądze. Gdy tylko mężczyzna opuścił placówkę bankową, został zaatakowany w biały dzień.

Na miejscu zdarzenia pojawił się zespół ratownictwa medycznego, który po udzieleniu niezbędnej pomocy zadecydował o przewiezieniu pacjenta do pobliskiego szpitala.

Podejrzani mieli przy sobie 6300 zł i dwa nowe telefony komórkowe

Sosnowieccy funkcjonariusze już po kilku godzinach ustalili tożsamość sprawców i miejsce ich pobytu. Okazało się, że za brutalną napaść odpowiedzialni są dwaj mieszkańcy miasta w wieku 25 i 13 lat. Podczas zatrzymania mundurowi znaleźli przy sprawcach 6300 złotych. Ponadto, zarekwirowano też dwa telefony komórkowe, które wcześniej podejrzani zakupili za skradzioną gotówkę.

O podobnym zdarzeniu pisze też portal https://www.infopila.pl.

Zatrzymany 25-latek trafił przed oblicze prokuratury, która przedstawiła mu zarzut rozboju, za co może teraz posiedzieć w więzieniu nawet 12 lat. Ponadto, na wniosek prokuratora sąd osadził podejrzanego w areszcie tymczasowym na okres trzech miesięcy.

Natomiast 13-latek został przewieziony na policyjną izbę dziecka, a jego sprawą w najbliższym czasie zajmie się sąd rodzinny. Ponadto, sędzia już zdecydował o umieszczeniu nieletniego bandyty w młodzieżowym ośrodku wychowawczym.