Sosnowiec będzie gospodarzem prekwalifikacji do Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2026 w hokeju na lodzie

Od 8 do 11 lutego, ArcelorMittal Park w Sosnowcu stanie się areną emocjonujących zmagań hokeistów. Prekwalifikacje do Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2026 odbędą się właśnie tam. Polska drużyna hokeja na lodzie stawi czoło reprezentacjom Estonii, Ukrainy i Korei Południowej. Jednakże, tylko triumfator tej konkurencji zyska awans na Igrzyska.

Selekcjoner Robert Kalaber uważa, że największym wyzwaniem dla polskich zawodników może okazać się ukraińska ekipa, która ostro pracowała nad rozwojem swoich umiejętności. W szczególności, obrońca Ihor Mereżko radzi sobie świetnie w lidze słowackiej, gdzie gra również napastnik Alexander Peresunko. Kalaber zapowiada, że wystawi najsilniejszy skład i oczekuje od nich zdobycia pierwszego miejsca, by awansować do końcowej fazy kwalifikacji. Dodaje również, że cieszy go ponowne wykorzystanie lodowiska w Sosnowcu jako nowoczesnej areny z profesjonalnym zapleczem.

Konkurencję olimpijską uświetni obecność dwunastu drużyn. Dziewięć z nich jest już określonych – gospodarz Igrzysk, Włochy oraz osiem ekip sklasyfikowanych najwyżej w światowym rankingu. Pozostałe trzy miejsca są jeszcze do rozdania.

Przed rozpoczęciem kwalifikacji, polska reprezentacja zmierzy się w meczu sparingowym z Koreą Południową. Ten kontrolny pojedynek zostanie rozegrany w Sosnowcu 5 lutego, w poniedziałek o godzinie 17:45.

Harmonogram Turnieju Kwalifikacyjnego do ZIO w Sosnowcu prezentuje się następująco:

8 lutego (czwartek) – Polska kontra Estonia o 16:30 oraz Korea Południowa kontra Ukraina o 20:00.

9 lutego (piątek) – Korea Południowa zmierzy się z Estonią o 16:30, a Polska z Ukrainą o 20:15.

11 lutego (niedziela) – Mecz Ukraina versus Estonia o 16:30 oraz Polska przeciwko Korei Południowej o 20:15.