Sosnowieccy policjanci ruszyli na pomoc i zapewnili bezpieczną podróż kobiecie z dziećmi

Pod hasłem „Pomagamy i chronimy” policja służy społeczeństwu każdego dnia. Dowodem na to są funkcjonariusze z drogówki w Sosnowcu, którzy podczas patrolu ulicy Mikołajczyka zauważyli pojazd z defektem – prawe tylne koło samochodu było bez powietrza. Policjanci nie wahali się ani chwili – ruszyli na ratunek, wymieniając uszkodzone koło na zapasowe, co pozwoliło kobiecie bez przeszkód kontynuować jazdę.

Załączone zdjęcie ukazuje dwóch policjantów w pełnym umundurowaniu z Wydziału Ruchu Drogowego na tle sosnowieckiej komendy. Wszystko dopełnia napis „Policja” widoczny w tle.

Drugie zdjęcie przedstawia moment, gdy jeden z umundurowanych policjantów dokonuje wymiany koła w samochodzie. W tle można dostrzec inne pojazdy oraz jezdnię.

Na służbie od wczesnych godzin porannych byli sierżant sztabowy Dariusz Stolarek i sierżant Kacper Warda z sosnowieckiej drogówki. Patrolując ulicę Mikołajczyka w Sosnowcu, zauważyli samochód jadący przed nimi. Bardzo szybko dostrzegli, że prawe tylne koło renault było bez powietrza. Z myślą o bezpieczeństwie pasażerów postanowili zatrzymać pojazd.

Po zakończeniu procedury zatrzymania, funkcjonariusze poinformowali kierującą o zaobserwowanej usterce. Zauważywszy, że podróżuje ona z dwójką dzieci, natychmiast postanowili pomóc i wymienili uszkodzone koło na zapasowe. Dzięki temu kobieta mogła bezpiecznie kontynuować podróż do domu ze swoimi pociechami.