17 strażaków gasiło płonącą naczepę na trasie DK 94 w stronę Katowic, droga była zablokowana

W poniedziałkowe jutro, dokładnie 25 marca, miało miejsce zdarzenie, które wywołało sporo zamieszania na trasie DK 94 prowadzącej do Katowic. Naczepa samochodu ciężarowego przewożącego makulaturę stanęła w ogniu. Na miejscu interweniowało aż siedemnastu strażaków.

Ogień wybuchł na naczepie ciężarówki transportującej makulaturę, na odcinku drogi krajowej numer 94, nieopodal zjazdu do centrum handlowego Auchan. Do walki z pożarem ruszyły trzy zastępy Państwowej Straży Pożarnej.

– W działania gaśnicze zaangażowano siedemnaście naszych strażaków i trzy wozy strażackie – informuje młodszy brygadzista Tomasz Dejnak. Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że ogień objął całą naczepę pełną makulatury. Kierowca ciężarówki, nim dotarli strażacy, zdążył odłączyć naczepę od reszty pojazdu i zaparkować w bezpiecznym miejscu. Na szczęście w wyniku zdarzenia nikt nie potrzebował pomocy medycznej.

Podczas działań gaśniczych, dla bezpieczeństwa, droga prowadząca do Katowic została zablokowana. Strażacy walczyli z ogniem za pomocą prądów wody i piany gaśniczej. Wszystkie czynności związane z gaszeniem pożaru strażacy zakończyli o godzinie 7.29.