przychodnia-remont-sosnowiec

Sosnowiecka przychodnia na Klimontowie doczekała się remontu

W najbliższym czasie rozpocznie się remont budynku przychodni na sosnowieckim Klimontowie. Urząd Miasta podpisał już umowę ze spółką Budoprimex Budownictwo, która zajmie się ocieplaniem budynku i pracami remontowymi wewnątrz obiektu. Inwestycja realizowana jest w ramach planu pn. „Klimontów Od Nowa”.

Wkrótce ruszą prace remontowe budynku przychodni przy ul. Hubala-Dobrzańskiego na Klimontowie w Sosnowcu, których podejmie się spółka Budoprimex Budownictwo. Prace będą obejmować ocieplenie budynku, a także remont dachu, klatek schodowych i korytarzy. Ponadto, wokół budynku także pojawią się pewne zmiany, takie jak nowa nawierzchnia i nowa rampa dla osób z niepełnosprawnościami.

Mało tego, wejście do parku, które znajduje się nieopodal przychodni, również zostanie poddane pracom remontowym. Będą one obejmować odnowienie schodów parkowych i murków oporowych.

Odwiedź też www.siedlceinfo.pl, aby sprawdzić, jak postępują prace remontowe w Siedlcach.

Koszt inwestycji to 1,2 mln zł

Jak informuje Miasto Sosnowiec, koszt inwestycji to kwota 1,2 mln zł, a sama inwestycja jest w pełni finansowana przez kasę miejską. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace na terenie obiektu zostaną ukończone w ciągu najbliższych pięciu miesięcy. A to by oznaczało, że przychodnia zostanie otwarta we wrześniu br.

Warto też zaznaczyć, że remont przychodni nie jest jedyną inwestycją na sosnowieckim Klimontowie. Faktem jest, że w ramach planu „Klimontów Od Nowa” miasto zamierza wybudować jeszcze zadaszone boisko i wyremontować niektóre drogi.