Sosnowiecki bal charytatywny

Od pewnego czasu osoby związane z Zagłębiowską Izbą Gospodarczą, a więc przyjaciele Izby, współpracownicy biznesowi, samorządowcy i przedstawiciele parlamentu z niecierpliwością oczekują na 15. doroczny Bal Charytatywny. Odbędzie się on w sobotę, 11 lutego, od godz. 19 w Arenie Będzin, mieszczącej się przy ul. Sportowej 20. Tym razem, aby wczuć się w ducha balu, wszyscy proszeni są o przebranie się za postacie z filmów.
Ponadto podczas imprezy odbędzie się licytacja, z której cały zysk zostanie przeznaczony na Hospicjum im. św. Tomasza Apostoła w Sosnowcu.

Warto zauważyć, że IV Bal Charytatywny Zagłębiowskiej Izby Gospodarczej, który odbył się 1 lutego 2020 roku (tuż przed ogłoszeniem pandemii w Polsce) w Rezydencji Pogoria w Dąbrowie Górniczej) zaowocował największą jak dotąd darowizną – 100 tys. zł. Ta hojna suma została następnie przekazana Fundacji „Godne Życie”, która pomaga dzieciom i młodzieży z Dąbrowy w niepewnej sytuacji na początku ich drogi życiowej. Organizatorzy imprezy mieli nadzieję, że oprócz świetnej zabawy uda się zebrać pokaźną sumę na wsparcie tego słusznego celu.