Sosnowiecki Klub Karate triumfuje w Mistrzostwach Polski: kolejne medale zdobyte

Reprezentantki Sosnowieckiego Klubu Karate ponownie stanęły na podium, zdobywając złoto i brąz podczas Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzieżowców Karate Kyokushin. Te prestiżowe zawody miały miejsce 25 listopada w Bartoszycach i zgromadziły setki utalentowanych zawodników z całego kraju.

Konkurencję dla medalistek z Sosnowca stanowiło ponad 200 zawodniczek i zawodników, reprezentujących blisko 60 klubów karate z różnych części Polski. Pomimo tak silnej konkurencji, to właśnie dwie reprezentantki Sosnowieckiego Klubu Karate, Florentyna Dadzibug i Julia Jaruga, okazały się nie do pokonania.

Florentyna Dadzibug, dzięki swojemu niezwykle efektywnemu występowi, wywalczyła tytuł Mistrzyni Polski w kategorii kata. Jej koleżanka z klubu, Julia Jaruga, również nie pozostawała w tyle. Zdobyła brązowy medal w kategorii kumite młodzieżowców +65kg . W roli sędziego podczas tych zawodów wystąpił Shihan Eugeniusz Dadzibug, posiadacz 6 dan.