Sosnowieckie Centrum treningowe zyskuje 2 miliony dofinansowania na rozbudowę piłkarskiej infrastruktury

Centrum treningowe w Sosnowcu, położone przy ul. Kresowej, ma szansę rozszerzyć swoje możliwości dzięki planowanej rozbudowie. W planach jest dodanie do kompleksu czterech nowych mini-boisk, które będą dedykowane głównie młodym, ambitnym sportowcom – dzieciom i młodzieży.

Zagłębie Sosnowiec, jedno z czterech drużyn Fortuna 1. Ligi, będzie mogło cieszyć się dofinansowaniem na rozbudowę swojej bazy treningowej. Za sprawą gminy Sosnowiec klub otrzyma wsparcie finansowe w kwocie 2 mln zł. Tym samym, Zagłębie Sosnowiec dołącza do grona czternastu klubów, które złożyły wnioski do Ministerstwa Sportu i Turystyki i otrzymały dofinansowanie o łącznej wartości 72 mln zł. Wśród beneficjentów tej puli funduszy oprócz sosnowieckiego klubu są również Miedź Legnica, Podbeskidzie Bielsko-Biała i Odra Opole.

Na terenie kompleksu sportowego przy Stadionie Ludowym wybudowane zostaną cztery mini-boiska. Planowana lokalizacja obejmuje teren obok pawilonu Akademii i w pobliżu boiska do beach-soccera. Największe z planowanych boisk będzie miało wymiary 60×35 m, następne 40×20 m, a najmniejsze dwa – 15×10 m. Dwa największe będą dodatkowo oświetlone. Każde z boisk zostanie wyposażone w syntetyczną nawierzchnię. Całkowity koszt tej inwestycji to prawie 3,8 mln zł.

Jerzy Górak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sosnowcu, który zarządza Stadionem Ludowym i centrum treningowym przy ul. Kresowej, podaje że prace nad rozbudową rozpoczną się w przyszłym roku. Wyjaśnia również, że MOSiR będzie odpowiedzialny za realizację zadania w ramach programu Ministerstwa Sportu i Turystyki: Program rozwoju infrastruktury piłkarskiej – Edycja 2023.

Głównym celem tego programu jest rozwój infrastruktury piłkarskiej dla klubów Ekstraklasy i I ligi. Szczególny nacisk kładziony jest na rozbudowę obiektów związanych z akademiami i szkołami piłkarskimi klubów Ekstraklasy oraz I ligi, co ma na celu stworzenie atrakcyjnej infrastruktury dla młodych adeptów futbolu.