bicie-rekordu

Szkoła Podstawowa nr 13 w Sosnowcu biła rekord w trzymaniu balonów

8 października uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Sosnowcu postanowili sprawdzić swoje siły w biciu rekordu w trzymaniu balonów. Zadanie polegało na tym, aby jak najwięcej osób zebranych w jednym miejscu trzymało balony przez jak najdłuższy czas.

W ubiegły piątek uczniowie wraz z rodzicami i nauczycielami zgromadzili się na szkolnym placu, gotowi do podjęcia rekordowego wyzwania. Pomysłodawcą tej nietypowej zabawy była dyrektor szkoły Fabiana Bartela. Pani dyrektor zarządza szkołą dopiero od września br., ale bardzo ceni sobie pracę z dziećmi i ma wiele pomysłów, aby zaangażować swoich podopiecznych w różne zabawy.

Pomysł trzymania baloników zrodził się z ochoty pokazania uczniom, że sekret siły tkwi w jedności i że szkoła nastawiona jest nie tylko na edukację, ale również na dobrą zabawę. Ponadto, nowa dyrektor chciała też pokazać, że Sosnowiec to bardzo radosne miasto, w którym nie brakuje dobrej rozrywki i niecodziennych pomysłów. W realizację wyzwania zaangażowali się nie tylko uczniowie, ale również ich rodzice, nauczyciele, a także mieszkańcy i radni Sosnowca.

Dobra zabawa, smaczne poczęstunki i morze baloników

Festyn towarzyszący biciu rekordu wystartował w piątkowe popołudnie około godziny 16:30. Na tę okazję w szkole pojawiły się stoiska z pysznymi wypiekami, które zostały przygotowane przez rodziców. Zorganizowano również loterie fantowe, atrakcyjne gry i zabawy, konkurencje sportowe oraz występy na żywo. Ustawiono nawet ścianę z hasłem „Bijemy rekord Polski 2021”, przy które uczestnicy wydarzenia mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Bicie rekordu w grupowym trzymaniu balonów rozpoczęło się o godzinie 18:00. Każdy z uczestników otrzymał do ręki nadmuchany balonik, który należało przez pewien czas trzymać w górze. Żeby padł nowy rekord w trzymaniu balonów, baloniki musiały znajdować się w rękach ponad 100 uczestników stojących w jednej grupie.