Szkoła Podstawowa numer 22 organizuje festyn z udziałem lokalnej policji

W ciągu ostatniego weekendu, Szkoła Podstawowa nr 22 w naszym mieście, była gospodarzem festynu, który przyciągnął liczną publiczność. W wydarzeniu uczestniczyli także funkcjonariusze sosnowieckiej policji, a ich zaangażowanie nie ograniczało się jedynie do zapewnienia bezpieczeństwa. Przygotowali również szereg atrakcji dla najmłodszych uczestników.

Wśród policjantów, którzy włączyli się w festyn, znaleźli się dzielnicowi z Komisariatu I oraz profesjonalni przewodnicy psów policyjnych. Ta okazja dała dzieciom szansę na bliższe zapoznanie się z działalnością stróżów prawa. Na terenie szkoły pojawił się radiowóz, co wywołało wielkie zainteresowanie wśród młodych gości. Mieli oni możliwość usiąść za sterami i poczuć na chwilę magię bycia prawdziwym policjantem, dostarczając im tym samym niezapomnianych wrażeń i wiele radości.

Specjaliści od tresury policyjnych psów, razem ze swoimi czworonożnymi pomocnikami, przygotowali dla najmłodszych pokaz posłuszeństwa. W ramach pokazu, edukowali także, jak postępować w sytuacjach spotkania z agresywnym zwierzęciem. Policjanci nie zapomnieli również o aspekcie edukacyjnym – zorganizowali prelekcje na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego. Przypomnieli nie tylko dzieciom, ale i rodzicom o podstawowych zasadach bezpiecznej jazdy oraz przechodzenia przez przejścia dla pieszych.