Szósta edycja "Biegu Wolności" w celu uczczenia rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów

Z przyjemnością informujemy, że nasze miasto po raz szósty będzie gospodarzem „Biegu Wolności”. To szczególne wydarzenie ma na celu upamiętnienie rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów do Sejmu, które miały miejsce 4 czerwca 1989 roku.

W tym dniu w wielu polskich miastach obchodzony jest symboliczny koniec komunizmu. Jednak „Bieg Wolności” to nie tylko okazja do przypomnienia o ważnym etapie w historii naszego kraju. Szósta edycja tego wydarzenia ma również ambicję promowania biegania jako najprostszej formy aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia.

Zaplanowane na wtorek, 4 czerwca 2024 roku, wydarzenie odbędzie się w Parku Miejskim im. Jacka Kuronia w Sosnowcu. Start biegu planowany jest na godzinę 17:00 na skwerze przy amfiteatrze, ale biuro zawodów będzie otwarte dla uczestników już od godziny 15:00. Uczestnicy pokonają trasę prowadzącą alejkami parku, a jej długość wyniesie symboliczne 1989 metrów – nawiązując do roku, w którym w Polsce odbyły się pierwsze częściowo wolne wybory.