TAURON Ciepło zaprasza do udziału w czwartej edycji kampanii edukacyjnej: #Weź nie smoguj #Weź oddychaj

Organizowany przez TAURON Ciepło projekt edukacyjny #Weź nie smoguj #Weź oddychaj cieszy się stałym zainteresowaniem ze strony nauczycieli i uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Firma, od lat starająca się promować korzystanie z ciepła sieciowego wśród młodego pokolenia, oferuje bezpłatne materiały edukacyjne, które mogą być wykorzystane na lekcjach wychowawczych, biologicznych czy geograficznych.

Kampania edukacyjna i informacyjna #Weź nie smoguj #Weź oddychaj jest autorskim pomysłem TAURON Ciepło. Jej głównym celem jest promowanie ciepła sieciowego jako najbardziej ekologicznego sposobu ogrzewania mieszkań wielorodzinnych oraz podnoszenie świadomości ekologicznej. Kampania skierowana jest przede wszystkim do uczniów szkół podstawowych i średnich na terenie województwa śląskiego.

Od 2020 roku TAURON Ciepło prowadzi tę kampanię. Pierwsza edycja miała na celu obalenie mitów dotyczących elektrociepłowni i ciepła sieciowego. Druga edycja skupiła się na przekazywaniu wiedzy o zaletach ciepła sieciowego oraz o procesie przyłączenia do sieci ciepłowniczej. W trzeciej edycji kampanii skoncentrowano się na efektywnym i oszczędnym korzystaniu z ciepła. Do tej pory, w ramach kampanii #Weź nie smoguj #Weź oddychaj, udział wzięło ponad 10 000 uczniów z aglomeracji śląsko – dąbrowskiej.