Tragiczna śmierć rocznej dziewczynki w Sosnowcu – sekcja zwłok ma wyjaśnić przyczyny

Zespół dochodzeniowo-śledczy z Prokuratury Rejonowej Sosnowiec-Północ prowadzi intensywne badania mające na celu wyjaśnienie okoliczności tragicznego zdarzenia, do którego doszło 21 października – śmierci małej dziewczynki. Zbigniew Pawlik, kierownik tej jednostki prokuratury, poinformował o podjęciu decyzji o przeprowadzeniu sekcji zwłok dziecka.

Przypomnijmy, że zgony nieszczęśliwej dziewczynki doszło w mieszkaniu mieszczącym się na ulicy Lwowskiej w Sosnowcu. Alarm, który przyciągnął służby ratunkowe na miejsce zdarzenia, został podniesiony przez matkę malutkiej.

Rzeczniczka sosnowieckiej policji, Katarzyna Cypel-Dąbrowska, wyjaśnia: „Pomimo zaangażowania w prowadzone przez długi czas działania mające na celu reanimację dziewczynki, nie udało się jej przywrócić do życia. Matka dziecka była trzeźwa w chwili wydarzeń. Nie doszło do zatrzymania żadnej osoby w tej sprawie”.

Badanie sekcji zwłok dziewczynki zostało zlecone i ma być przeprowadzone w najbliższym czasie. Pomoże ono w odpowiedzi na pytania dotyczące przyczyn jej tragicznej śmierci.