Upamiętnienie legendarnej postaci polskiego futbolu – Włodzimierza Mazura w ramach Zagłębiowskiego Czwartku

Instytut Zagłębia Dąbrowskiego, Muzeum Pałac Schoena w Sosnowcu i Zagłębiowska Mediateka z wielką przyjemnością zapraszają na wyjątkowe wydarzenie, które odbędzie się 30 listopada 2023 roku. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00 w Auli Zagłębiowskiej Mediateki, mieszczącej się przy ulicy Kościelnej 11. Tego dnia odbędzie się listopadowa edycja Zagłębiowskiego Czwartku, poświęcona pamięci wybitnego piłkarza, Włodzimierza Mazura. To wydarzenie ma na celu upamiętnienie 35. rocznicy śmierci tego legendarnego sportowca, która przypada na grudzień bieżącego roku.

W trakcie spotkania goście będą mieli okazję wysłuchać prelekcji wygłoszonych przez Krzysztofa Polaczkiewicza, znanego dziennikarza sportowego, oraz Leszka Baczyńskiego, honorowego prezesa klubu Zagłębie Sosnowiec. Wydarzenie będzie miało również charakter kulturalny. W Pasażu Zagłębiowskiej Mediateki zostanie otwarta specjalna wystawa poświęcona Włodzimierzowi Mazurowi. Ekspozycja nosząca tytuł „Mazur Włodzimierz, nie ruszaj Włodka, bo zginiesz” będzie dostępna do 29 grudnia 2023 roku.

Organizatorzy wydarzenia zapewniają, że wstęp na wszystkie atrakcje jest wolny. To doskonała okazja, aby przyjść i dowiedzieć się więcej o tej niezapomnianej postaci polskiego futbolu.