W Katowicach zainaugurowano sezon morsowania

Mimo że kalendarz przypomina nam, że dopiero od dwóch tygodni jest jesień, to już teraz niektórzy ludzie rozpoczynają przygotowania do zimy. Właśnie w Katowicach odbyło się wydarzenie o charakterze zimowym – Pierwszy Śląsko-Zagłębiowski Zlot Morsów. Dolina Trzech Stawów była tłem dla szalonej zabawy i integracji wspólnoty morsów, które nie miały końca.

Zimne kąpiele nadal cieszą się ogromną popularnością, a moda na morsowanie nie wydaje się przechodzić. Spędzenie kilku minut w lodowatej wodzie ma wiele dobroczynnych efektów na zdrowie: hartuje ciało, wzmacnia odporność i podnosi wydolność fizyczną. Nie można również pominąć pozytywnego wpływu takich kąpieli na samopoczucie, o którym coraz częściej się mówi i pisze.

Uczestnicy katowickiego zlotu mieli też możliwość skorzystania z mobilnej sauny, która stanęła na plaży miejskiej. Dzięki temu nie było konieczności poszukiwania ręczników czy ciepłych ubrań, aby ogrzać ciało po wyjściu z zimnej wody – wszystko było na miejscu, gotowe do szybkiego podgrzewania zmarzniętych morsów.