W Sosnowcu tworzą miasteczko ruchu drogowego za pół miliona złotych

6 grudnia władze miasta Sosnowiec zadeklarowały, że obok Zespołu Szkół nr 2 powstanie świeże miasteczko ruchu drogowego. Przewiduje się, że proces budowy zakończy się do przyszłego roku. Na realizację tego projektu miastu została przedstawiona dotacja w wysokości 448 tys. zł.

W pobliżu Zespołu Szkół nr 2 przy ulicy Prusa w sosnowieckiej dzielnicy Środula powstaje specjalna strefa edukacyjna o ruchu drogowym. Będzie to miejsce, gdzie zarówno młodzi, jak i starsi będą mogli zdobyć praktyczną wiedzę na temat zasad i przepisów ruchu drogowego dla pieszych i rowerzystów. Obszar ten będzie miał powierzchnię 1360 metrów kwadratowych i będzie posiadał ścieżki rowerowe, chodniki, przejścia dla pieszych z sygnalizacją i znaki pionowe oraz poziome – innymi słowy będzie zawierał wszystkie elementy, które można spotkać w ruchu drogowym.

W miasteczku znajdą się chodniki o specjalnej nawierzchni oraz meble takie jak ławki i kosze na śmieci, które są skonstruowane na niskim poziomie. Cały teren zostanie oświetlony lampami LED, a wydatek na cały program to 545 tys. zł.