park-sosnowiec

W sosnowieckim parku pojawiły się olbrzymie, acz bardzo sympatyczne zwierzątka

W ostatnim czasie Sosnowiec, a konkretniej park przy ul. Dybowskiego, wzbogacił się o trzy wspaniałe atrakcje, z których najwięcej przyjemności z pewnością będą czerpać najmłodsi użytkownicy tego uroczego zieleńca. Faktem jest, że w sosnowieckim parku dostępna jest ścieżka edukacyjno-przyrodnicza, która niedawno otrzymała trzy fantastyczne dekoracje w postaci olbrzymiej wiewiórki, motyla i biedronki.

Pomysłodawcą ścieżki edukacyjno-przyrodniczej „Przyroda dla Sosnowca” jest Przemysław Bartos – aktywista przyrodniczy. Ta naturalna atrakcja dla mieszkańców miasta i turystów od początku swojego istnienia wzbogacała się o coraz to nowsze dekoracje ze świata Matki Natury. Dzięki temu dzisiaj w parku możemy podziwiać rozmaite gatunki drzew, krzewów i roślin, wśród których znajdują się hotele dla owadów, a także domki, karmniki i budki lęgowe dla ptaków.

Co więcej, na terenie parku mieszczą się również dwa „Filary Wiedzy” i cztery tablice informacyjne, które opisują florę i faunę charakterystyczną dla regionu kujawsko-pomorskiego. Organizatorzy projektu planowali stworzyć w Sosnowcu przepiękny zakątek przyrodniczy, który byłby godnym reprezentantem kujawsko-pomorskiej natury. I trzeba przyznać, że wywiązują się z zadania celująco.

Zobacz też, jakie atrakcje znajdują się w bielawskim parku miejskim.

Olbrzymia wiewiórka, motyl i biedronka

Najnowszymi atrakcjami parku są ogromne figury motyla, biedronki i wiewiórki, które będą stanowić jedną z najbardziej czarujących dekoracji w parku na Niwce, podobnie jak jego rozległa łąka kwietna. Zadaniem tych ogromnych figur jest uświadamianie mieszkańców o zagrożonych gatunkach, które desperacko potrzebują ochrony, aby mogły przetrwać.

Ludzie nieczęsto zdają sobie sprawę z tego, że owady zapylające są niezwykle istotne dla życia na tej planecie. Ponadto, każdego roku wielu kierowców rozjeżdża na ulicach jeże i wiewiórki, w czym również mają uświadamiać zainstalowane figury.

Warto zaznaczyć, że te zwierzęce kolosy zostały zaprojektowane przez Tomasza Wagnera z Wagner Projekt. Natomiast figura wiewiórki jest jedyną taką w Polsce, co jeszcze bardziej podnosi unikalność całego obiektu. Wszystkie figury zostały zaprojektowane w powiększonej skali, ale z jak największą dbałością o każdy szczegół.

Ścieżka edukacyjno-przyrodnicza „Przyroda dla Sosnowca” jest dostępna dla odwiedzających. Wstęp oczywiście jest bezpłatny.

Zapoznaj się również z najpiękniejszymi atrakcjami Sosnowca.