Władze Sosnowca promują profilaktyczne badania zdrowotne dla 50-latków

Z myślą o dobru mieszkańców Sosnowca, władze miejskie zapowiadają bezpłatne badania zdrowotne dedykowane dla tych sosnowiczan, którzy w roku 2023 obchodzą swoje pięćdziesiąte urodziny.

Możliwość skorzystania z tych badań oferuje Szpital Miejski w Sosnowcu, mieszczący się przy ulicy Zegadłowicza 3 (budynek B, trzecie piętro) pod numerem telefonu 32 4130346. Badania można wykonać jednokrotnie w okresie od 1 września do 31 grudnia 2023 roku.

Prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński przekonuje, że regularne kontrole zdrowia są kluczem do długiego i zdrowego życia. W pewnym wieku stajemy się bowiem bardziej podatni na różnego rodzaju choroby. Ignorowanie problemów ze zdrowiem nie jest rozwiązaniem. Ważna jest natomiast szybka diagnoza i natychmiastowe podjęcie leczenia, co znacznie zwiększa szanse na powrót do pełnej sprawności. Prezydent zachęca więc do skorzystania z tej niecodziennej oferty.

Warunkiem przystąpienia do badań jest przedstawienie dokumentu tożsamości potwierdzającego datę urodzenia oraz złożenie oświadczenia potwierdzającego zamieszkanie na terenie Sosnowca. Godziny przeprowadzania badań to 8:30-18:00 przez cały tydzień. Jak informuje Aneta Kawka, prezes zarządu Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego w restrukturyzacji, pacjent nie musi być na czczo, ale zaleca się zgłoszenie do badania minimum dwie godziny po spożyciu ostatniego posiłku.

Badania dla kobiet obejmują CA – 125 marker nowotworu jajnika, CA – 19-9 marker nowotworu trzustki, HE – 4 marker nowotworu raka jajnika i CEA marker nowotworowy wątroby. Dla mężczyzn przewidziano badanie CA – 19-9 marker nowotworu trzustki, CEA marker nowotworowy wątroby oraz PSA wykrywanie raka prostaty.