Wpadka Sosnowiczanina: atak na policjantów podczas interwencji domowej

Podczas próby zażegnania konfliktu domowego, policjanci z Sosnowca zostali zaatakowani przez 49-letniego mężczyznę. Ten nieprzewidziany obrót wydarzeń może teraz skończyć się dla niego karą pozbawienia wolności.

Scena rozegrała się w sobotę, kiedy to lokalne służby porządkowe otrzymały zgłoszenie dotyczące awantury domowej. Patrol policji, który natychmiast udał się na miejsce, starał się zapanować nad sytuacją na drodze negocjacji. Niestety, ich pokojowe intencje spotkały się z gwałtownym oporem ze strony 49-letniego mieszkańca Sosnowca.

Kiedy policjanci zjawił się na miejscu zdarzenia, mężczyzna wykazał jeszcze większą agresję. Nie wykazywał żadnej chęci do współpracy i zamiast tego, zaatakował interweniujących funkcjonariuszy – dusił, bił i kopał. Niczym to nie było dość, zaczęło się również gorzkie obrażanie stróżów prawa.

Koniec końców, mimo jego agresywnego zachowania, 49-latek został zatrzymany przez policjantów. W obliczu swoich działań, teraz czeka go proces sądowy i możliwość otrzymania nawet 3 lat pozbawienia wolności.