taryfikator-mandatow

Wysoka grzywna dla pirata drogowego z Sosnowca. Nowy taryfikator mandatów w akcji!

Od Nowego Roku w całym kraju obowiązuje nowy taryfikator mandatów, który robi prawdziwe spustoszenie w portfelach nieodpowiedzialnych kierowców. I pomimo że wysokie mandaty skutecznie ograniczyły łamanie przepisów drogowych w Sosnowcu, w dalszym ciągu znajdują się osoby, które nie mają zamiaru ściągać nogi z gazu – tak jak pędzący 120 km/h kierowca BMW.

Od 1 stycznia 2022 roku policjanci w całej Polsce posługują się nowym taryfikatorem mandatów, który przewiduje znacznie wyższe grzywny za łamanie przepisów drogowych niż w ubiegłych latach. Jakiś czas temu przekonał się o tym jeden z mieszkańców Sosnowca, który na ul. 3 Maja rozwinął prędkość 120 km/h. Policjanci natychmiast zainteresowali się piratem drogowym i skierowali go na pobocze.

Zabrane prawo jazdy i 2 500 złotych mandatu

Mężczyzna najpierw dmuchnął w alkomat, który wykazał, że w jego organizmie nie ma alkoholu. Jednak za przekroczenie dozwolonej prędkości aż o 73 km mieszkaniec Sosnowca i tak pozbył się prawa do prowadzenia pojazdów mechanicznych. A przy okazji wystawił się także na odchudzenie swojego portfela o 2 500 złotych.

Policjanci apelują do kierowców, aby zdejmowali nogę z gazu i zachowywali ostrożność na drogach. W przeciwnym razie za nieodpowiedzialną jazdę i łamanie przepisów drogowych należy przygotować się na wysokie kary pieniężne – zgodne z nowym taryfikatorem.