Zagłębie Sosnowiec – ŁKS Łódź 1:2 w sobotę!

Na Stadionie Ludowym Mecz Zagłębia Sosnowiec z ŁKS Łódź oglądała rekordowa ilość widzów, aż 2048. W 2020 roku jest to najwyższa frekwencja. Wynik także był zaskakujący. ŁKS Łódź wygrał 2:1 z Zagłębiem Sosnowiec, z czego kibice sosnowiczan nie mogli się cieszyć.

Liczna publiczność oraz bilety w promocji

Działacze Zagłębia ogłosili promocyjną cenę biletów na mecze. Już w pierwszym w sezonie meczu na Stadionie Ludowym z GKS Tychy przyniosło to dużą ilość fanów. Ich liczba wynosiła 1362. Zaś na meczu Zagłębia Sosnowiec z ŁKS Łódź pojawiło się 2048 kibiców, którzy zakupili bilet za symboliczne 2 zł.

Taka ilość widzów na meczu z pewnością jest satysfakcjonującą liczbą, gdyż w Sosnowcu po spadku z PKO Ekstraklasy duża ilość fanów zraziła się do Zagłębia. Kibice po ospałym początku ożywili  się i od 30 minuty meczu donośnie i energicznie dopingowali drużynę gospodarzy. Niestety fani się zawiedli na drużynie, gdyż ŁKS był tego dnia niebywale zgraną drużyną.

Zagłębie Sosnowiec – ŁKS Łódź 1:2

Nie bez powodu po raz pierwszy w tym roku zapełniły się miejsca w sektorze dla gości na Stadionie Ludowym. Mecz był zawzięty, a trybuny głośne. Grupka kibiców ŁKS przyjechała wraz ze swoją drużyną, a kibice Zagłębia mogli w trakcie meczu zakupić nowe koszulki swojej drużyny.

Bramki strzelili następująco: Trąbka Michał (16’), Pirulo (50’) oraz Goncalo Gregorio (57’). Nie zabrakło także żółtych kartek, które dostali Oliveira, Karbowy (Zagłębie) – Sekulski, Rozwandowicz (ŁKS).

ŁKS Łódź wygrywa w tym sezonie czwarty mecz. Stracili jednak pierwszą bramkę w bieżących rozgrywkach. Na ten moment powrócili na pozycję lidera Fortuna 1. Ligi. Niepokojąco może natomiast wyglądać słabnący stopniowo wynik: 4:0, następnie 3:0, 2:0 i teraz na meczu z Zagłębiem Sosnowiec 2:1.