Zagłębie Sosnowiec powitało na pokładzie nowego współwłaściciela, Rafała Collinsa

Nowe zmiany zachodzą w strukturze własnościowej klubu Zagłębie Sosnowiec. W dniu 15 stycznia 2024 roku, znaną postacią medialną, Rafałem Collinsem, przyjęto do grona współwłaścicieli. Dodatkowo, na stanowisko trenera ma wejść Aleksandr Chackiewcz, pochodzący z Białorusi.

Miasto Sosnowiec wyraziło chęć rezygnacji z roli głównego właściciela klubu Zagłębie. Planuje sprzedać większość swoich udziałów, z zamiarem pozostawienia jedynie minimum 10% dla siebie. Mówi się nieoficjalnie o prawdopodobnym kupcu – deweloperze DL Invest Group. Kibice ostatniej drużyny Fortuna 1. Ligi z niepokojem wypatrują informacji o potencjalnym przejęciu większości udziałów przez nowego inwestora.

Prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński, skierował do mediów społecznościowych wiadomość dotyczącą zmian w strukturze własnościowej Zagłębia. Poinformował, że umowa pomiędzy Dariuszem Kozielskim a Rafałem Collinsem została podpisana. Na jej mocy, Collins nabył pakiet mniejszościowy udziałów w Zagłębiu Sosnowiec, stanowiący 0,74% całości udziałów spółki. Podkreślił również, że Rafał Collins przejmuje odpowiedzialność za pion sportowy klubu.

Rafał Collins jest postacią znaną nie tylko ze świata telewizji, ale przede wszystkim jako przedsiębiorca i aktywny działacz społeczny. Pomimo niewielkiego udziału w klubie, wyraził chęć podjęcia wszelkich działań mających na celu polepszenie sytuacji organizacyjnej i sportowej Zagłębia Sosnowiec.

Prezydent Chęciński zapewnia, że udziały miasta w klubie na razie się nie zmienią, jednak wszystko jest możliwe. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w najbliższych tygodniach planowane jest ogłoszenie przetargu na sprzedaż pakietu akcji spółki dla zainteresowanych inwestorów. Potwierdził również, że rozmowy z potencjalnymi kupcami są wciąż prowadzone.