Zagłębiowski Klub Szermierczy organizuje miejską grę "Od skrzata do olimpijczyka"

Ambitnym projektem zaplanowanym na 10 września zajmuje się Zagłębiowski Klub Szermierczy w partnerstwie z Muzeum Pałac Schoena, Centrum Artystyczno-Biznesowym Pałac Dietla oraz Urzędem Miejskim w Sosnowcu. Impreza nazywana gra miejska „Od skrzata do olimpijczyka” skierowana jest do mieszkańców Sosnowca i innych miast Zagłębia Dąbrowskiego.

Szereg atrakcji czeka na uczestników tego wydarzenia. Do ich dyspozycji będą zadania związane ze sztuką szermierki, testy sprawności fizycznej, łamigłówki wymagające logicznego myślenia oraz zagadki o tematyce historycznej. Zwycięzcy mogą liczyć na ciekawe nagrody i możliwość wspólnych treningów w Zagłębiowskim Klubie Szermierczym pod okiem Mistrzów Polski. Choć gra jest kierowana głównie do uczniów szkół podstawowych, nie ma ograniczeń wiekowych dla chętnych do udziału. Zgłoszenia przyjmowane są drogą mailową, a zespoły powinny liczyć od 3 do 6 osób, z których maksymalnie 2 mogą być dorosłe.

Koncepcja gry to efekt wspólnej pracy rodziców i twórców działających w ramach Zagłębiowskiego Klubu Szermierczy. W trakcie gry specjaliści i zawodnicy ZKS-u mają za zadanie wprowadzić graczy w tajniki szermierki, przekazując swoje umiejętności i oceniając postęp początkujących. Uczestnicy będą również musieli wykazać się znajomością historii swojego miasta i jego mieszkańców. Każda prawidłowa odpowiedź to dodatkowy klucz prowadzący do kolejnych miejsc na trasie gry, co zwiększa szanse na zwycięstwo.