Zaproszenie na konferencję edukacyjną: "Połączenie sił w profilaktyce zdrowotnej dla mieszkańców Sosnowca"

Chcielibyśmy zachęcić do udziału w spotkaniu edukacyjnym, które jest efektem wspólnej inicjatywy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego i FUNDACJI UNIA BRACKA. Tematem przewodnim spotkania będzie profilaktyka zdrowotna, skierowana szczególnie do mieszkańców Sosnowca.

Wydarzenie zaplanowane jest na 14 maja 2024 roku. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 10:00 i potrwa do 12:30. Przygotowaliśmy dla Państwa miejsce pełne kultury i historii – Salę Widowiskowo-Koncertową „Muza”, noszącą imię Władysława Szpilmana, zlokalizowaną w Sosnowcu przy ulicy Warszawskiej 2.

Pierwsza część spotkania, od godziny 10:00 do 11:00, poświęcona będzie profilaktycznym badaniom medycznym. Będzie można skorzystać z trzech rodzajów badań:

  • Zakres kardiologiczny – pomiary ciśnienia krwi oraz prezentacja nowoczesnych metod leczenia schorzeń serca w poradni POZ za pomocą programu kardiologicznego;
  • Zakres diabetologiczny – pomiary poziomu glukozy we krwi oraz przedstawienie nowatorskich podejść do leczenia cukrzycy w poradni POZ poprzez program diabetologiczny;
  • Zakres pulmonologiczny – badanie spirometryczne, służące do wykrywania chorób płuc.

W drugiej części spotkania, od godziny 11:00 do 12:30, Dr Jakub Wojnarowicz, specjalista urolog, przeprowadzi wykład pod tytułem „Codzienne problemy w poradni urologicznej”.