Zaproszenie na plenerowe święto rodziny z okazji dwudziestolecia członkostwa Polski w UE na Górce Środulskiej

Chcielibyśmy serdecznie zaprosić wszystkich do wspólnego uczczenia dwudziestolecia obecności Polski w Unii Europejskiej. Już 25 maja, czyli w najbliższą sobotę, na Górce Środulskiej odbędzie się niezapomniane wydarzenie – Rodzinny Piknik Plenerowy pod nazwą Miasteczko Europejskie. Startujemy punktualnie o godzinie 13:00.

Piknik będzie obfitował w różnego rodzaju atrakcje podzielone na cztery strefy. Pierwsza z nich to STREFA KREATYWNA, gdzie odbędą się edukacyjne warsztaty dla dzieci i ich rodziców. Podczas zajęć przewidziano tematykę związaną z wszystkimi 27 państwami UE oraz efektami projektów sfinansowanych przez Fundusze Europejskie realizowanych na terenie województwa śląskiego przez ostatnie 20 lat.

W STREFIE KREATYWNEJ zaplanowano sześć tematycznych stoisk: Ekolog/Ekolożka, Przedsiębiorca/Przedsiębiorczyni, Erudyta/Erudytka, Artysta/Artystka, Budowniczy/Budowniczka i Podróżnik/Podróżniczka. Na każdym z nich przewidziano co najmniej trzy edukacyjne atrakcje, które pozwolą uczestnikom zdobywać wiedzę o kulturze i wartościach Unii Europejskiej oraz Funduszy Europejskich.

Druga strefa to STREFA MUZYCZNO-TANECZNA, gdzie pod okiem profesjonalnego instruktora tańca dzieci i ich rodzice będą mogli nauczyć się charakterystycznych tańców dla poszczególnych państw UE. Instruktor będzie również animował uczestników podczas potańcówki.

Kolejna, trzecia strefa, to STREFA RELAKSU. To miejsce, gdzie uczestnicy warsztatów będą mogli odpocząć na leżakach, pufach i kostkach reklamowych. W tej strefie zaprezentowane zostaną również prace plastyczne dzieci wykonane podczas warsztatów oraz tablice informacyjne na temat ciekawostek związanych z krajami UE.

Ostatnia, czwarta strefa to STREFA INFORMACJI – punkt informacyjny na temat Funduszy Europejskich i Unii Europejskiej, gdzie pracownicy odpowiednich instytucji będą dostępni do rozmowy i odpowiedzi na pytania.

Podczas pikniku odbędzie się również akcja nasadzenia „Aleji 20 drzew na 20-lecie wejścia Polski do UE”. Piknik zakończy się o godzinie 18:00, a dla wszystkich szukających dodatkowych wrażeń przygotowano food tracki.

Pragniemy podkreślić, że każdy piknik poprzedza symboliczne sadzenie 20 drzew na cześć 20 lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Serdecznie zapraszamy!