Zaskakujące zwycięstwo Zagłębia Sosnowiec nad Lechią Gdańsk na ArcelorMittal Park

W niedzielny mecz 7. kolejki Fortuna 1. Ligi, który odbył się 3 września 2023 roku na stadionie kompleksu sportowego ArcelorMittal Park, Zagłębie Sosnowiec pokonało Lechię Gdańsk z wynikiem 5:2 (2:0).

Drużyna z Sosnowca świętowała swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie, zaś Artur Derbin, trener Zagłębia, mógł cieszyć się udanym debiutem w roli szkoleniowca na ArcelorMittal Park. W przypadku biało-zielonych z Gdańska był to już trzeci przegrany mecz w tym sezonie.

Kibice byli pełni entuzjazmu po spotkaniu, twierdząc, że nigdy wcześniej nie doświadczyli tak emocjonującej atmosfery na meczu Zagłębia. Stadion wypełniony był rodzinami z dziećmi, które aktywnie uczestniczyły w wydarzeniu – świętowały, śpiewały i kibicowały. Mimo obowiązującego zakazu, na trybunach zasiadli również fani Lechii Gdańsk, którzy zdobyli bilety od sosnowiczan.

Po tych rozgrywkach, Zagłębie Sosnowiec ma teraz pięć punktów na koncie, a Lechia Gdańsk – dziesięć. Po przerwie na mecze reprezentacyjne, sosnowiczanie zmierzą się z GKS-em Katowice, natomiast gdańszczanie będą rywalizować z Odrą Opole.