26-letni kierowca z Sosnowca pozbawiony prawa jazdy – dzięki postawie odpowiedzialnego świadka

Świadek o wzorowej postawie i pełnym poczuciu odpowiedzialności przyczynił się do wycofania z ruchu drogowego pijanego kierowcy. Był to 26-letni mieszkaniec Sosnowca, który miał w swoim organizmie aż ponad 1.5 promila alkoholu podczas prowadzenia swojego pojazdu.

Obywatel miasta Sosnowca nie tylko zauważył nietypowe zachowanie samochodu na jezdni, ale także podjął decyzję o interwencji. Zamiast ograniczyć się tylko do powiadomienia lokalnej Policji o podejrzanej sytuacji, uznał, że kierowca może być pod wpływem alkoholu i postanowił uniemożliwić mu dalszą jazdę. Jego podejrzenia okazały się prawdziwe – badanie wykazało, że kierujący miał we krwi ponad 1.5 promila alkoholu.

W konsekwencji działań świadka, 26-latek stracił prawo jazdy. Teraz to sąd zadecyduje o jego dalszym losie. Świadek swoją stanowczą reakcją przyczynił się do zwiększenia bezpieczeństwa na drogach, za co jesteśmy mu niezmiernie wdzięczni. Szczególnie istotne jest to, że jego godna podziwu i naśladowania interwencja mogła uratować czyjeś życie.

Gorąco zachęcamy do reagowania w podobnych sytuacjach. Pamiętajmy – brak reakcji jest równoznaczny z akceptacją!